“Сцэнічны касцюм ансабля “Песняры” – 90-ыя гг.”

Сценический костюм ансамбля «Песняры» - 90-е гг. Музей истории театральной и музыкальной культуры. г. Минск, 2017 г.

У Музеі гісторыі тэатральнай і музычнай культуры з 05.07.2017 г. пачне працаваць выстаўка “Сцэнічны касцюм ансабля “Песняры” – 90-ыя гг.”. Касцюмы былі падараваны музею тыдзень таму калектывам ДУ “Беларускі дзяржаўны ансамбль “Песняры”. Музей выражае падзяку за сумесную працу і спадзяецца на далейшае супрацоўніцтва
Каліктыў ансамбля “Песняры” 1990-ых гадоў назаўсёды застанецца ў сэрцах і думках цэлага пакалення. Наведвальнікі музея змогуць пазнаёміцца з унікальнымі сцэнічнымі касцюмамі і аднавіць тыя эмоцыі, якія былі атрыманы на канцертах ансамбля.

Падчас экспанавання выставаўкі будуць гучаць песні ў выкананні ансамбля “Песняры” тых часоў.
Запрашаем у музей!

Наш адрас: г. Мінск (Верхні горад),