Тыдзень майстар-класаў па ткацтве і экскурсій у свет ткацтва са зніжкай 50%

Сябры, мы ўдзельнічаем у рэспубліканскай акцыі "Вандруй. Адчуй. Натхняйся".

І ў межах гэтай акцыі абвяшчаем цэлы тыдзень майстар-класаў па ткацтве і экскурсій у свет ткацтва са зніжкай 50%.

Падрабязней

Экскурсія. З 5 па 11 чэрвеня ў Веткаўскім музеі (што ў Ветцы) можна будзе наведаць тэматычную экскурсія па выставе “Тканы космас”.

На гэтай экскурсіі мы раскажам усё пра традыцыю ткацтва, значэнне арнаментаў і колераў, ручнікі, адзенне і багата іншага.

Працягласць: 45 хвілін
У групе можа быць ад 1 да 10 чалавек
Кошт на групу: 2,5 BYN (для навучэнцаў) і 5 BYN (для дарослых) + уваходны квіток на кожнага за наведванне (2 BYN навучэнцам, 3 BYN студэнтам, 4 BYN поўны квіток).

г. Ветка, Красная плошча, 5

Абавязковы папярэдні запіс +375 (2330) 4-27-49 (запіс толькі па тэлефоне, з 9:00 да 18:00).

*Звяртаем увагу, што акцыя распаўсюджваецца на экскурсію толькі па выставе “Тканы космас”. Астатнія экспазіцыі даступныя для самастойнага агляду.

Ткацтва. З 5 па 11 чэрвеня ў філіяле Веткаўскага музея (што ў Гомелі) можна будзе наведаць майстар-клас па ткацтве за 4 рублі.

На такіх занятках вы зможаце паспрабаваць паткаць на аўтэнтычных кроснах, даведаецеся пра гісторыю і розныя віды ткацтва, зразумееце ўласнымі рукамі - што такое ткаць і як гэта рабілі нашыя продкі.

Працягласць майстар-класа: 45 хвілін на групу
У групе можа быць ад 1 да 10 чалавек
Кошт: 4 BYN на групу

г. Гомель, плошча Леніна, 4а (у парку, за саборам Пятра і Паўла)

Абавязковы папярэдні запіс +375(232)50-96-98 (запіс толькі па тэлефоне, з 9:30 да 18:00).

*Звяртаем увагу, што акцыя распаўсюджваецца толькі на майстар-клас па ткацтве. Для наведвання выстаў музея неабходна набываць асобны квіток.

Друзья, мы участвуем в республиканской акции "Вандруй. Адчуй. Натхняйся".

И в рамках этой акции объявляем целую неделю мастер-классов по ткачеству и экскурсий в мир ткачества со скидкой 50%.

Экскурсия. С 5 по 11 июня в Ветковском музее (что в Ветке) можно будет посетить тематическую экскурсию по выставке “Тканый космос”.

На этой экскурсии мы расскажем все о традиции ткачества, значении орнаментов и цветов, рушниках, одежде и многом другом.

Продолжительность: 45 минут
В группе может быть от 1 до 10 человек
Стоимость на группу: 2,5 BYN (для учащихся) и 5 BYN (для взрослых) + входной билет на каждого за посещение (2 BYN учащимся, 3 BYN студентам, 4 BYN полный билет).

г. Ветка, Красная площадь, 5

Обязательна предварительная запись +375 (2330) 4-27-49 (запись только по телефону, с 9:00 до 18:00).

*Обращаем внимание, что акция распространяется на экскурсию только по выставке “Тканый космос”. Остальные экспозиции доступны для самостоятельного осмотра.

Ткачество. С 5 по 11 июня в филиале Ветковского музея (что в Гомеле) можно будет посетить мастер-класс по ткачеству за 4 рубля.

На таких занятиях вы сможете попробовать поткать на аутентичных кроснах, узнаете об истории и различных видах ткачества, поймете собственными руками - что такое ткать и как это делали наши предки.

Продолжительность мастер-класса: 45 минут на группу
В группе может быть от 1 до 10 человек
Стоимость: 4 BYN на группу

г. Гомель, площадь Ленина, 4а (в парке, за собором Петра и Павла)

Обязательна предварительная запись +375(232)50-96-98 (запись только по телефону, с 9:30 до 18:00).

*Обращаем внимание, что акция распространяется только на мастер-класс по ткачеству. Для посещения выставок музея необходимо приобретать отдельный билет.