Выстава «Вялікі баль у палацы Радзівілаў»

У прыватнай калекцыі Вашай увазе прадстаўлены унікальныя прадметы: бальная сукенка, створаная знакамітым куцюр'е баронам Крыстафам фон Дрэкалам для эрцгерцагіні аўстрыйскай Марыі Валерыі Габсбург (1868-1924); хрысцільны набор шведскай прынцэсы Сафіі Альбярціны (1753-1829), стрыечнай сястры Кацярыны II; вясельны карсаж знакамітага куцюр'е Чарльза Фрэдэрыка Ворта; сукенка, пашытая Ч.Ф. Вортам, калі ён працаваў з Ота Бобергам да 1871 года.

Наведаўшы экспазіцыю, Вы зможаце пазнаёміцца з многімі жаночымі артэфактамі XVIII-XIX стагоддзяў, назвы якіх часцяком зусім незнаёмыя нашым сучаснікам: Карнэ дэ баль, партрэзор, billet-doux, бюск, фіжма, Тусі-Мусі, аграфія і інш.

Інфармацыя ўзята з афіцыйнага сайта Нацыянальнага гісторыка-культурнага музея-запаведніка "Нясвіж". Больш падрабязна