Міжнародны выставачны праект "Усё жыццё ў адным ровары"

18 лютага 2016 года, ў Нацыянальным гістарычным музеі Рэспублікі Беларусь адбудзецца прэзентацыя міжнароднага выставачнага праекта, які распавядае пра гісторыю развіцця ровара "Усё жыццё ў адным ровары", арганізаванага кампаніяй "ItalyMania" сумесна з музеем. Экспанаванне на тэрыторыі Рэспублікі Беларусь – з лютага 2016 па люты 2017 г.

Гісторыі экспазіцыі апавядаюць пра эпоху ХIХ – ХХ стст. ва ўсіх аспектах жыцця сельскіх жыхароў і гараджан. Экспанаты з'яўляюцца жывым сведчаннем рамёстваў, якія некалі былі трансфармаваны ў маленькія і буйныя вытворчасці і паглынутыя машынамі і станкамі.

Выстава адлюстроўвае сродкі руху і поўны вытворчы цыкл пекара, цырульніка, святара, ветэрынара, настаўніка, прадаўца рыбы, малочніка, клоўна, хуткую дапамогу, пажарнага, пісара, перасоўны кінатэатр, краўца, пчаляра, ганчара, старызніка, сантэхніка ...

Інфармацыя ўзята з афіцыйнага сайт Нацынальнага гістарычнага музея РБ. Больш падрабязна