"Ехала Каляда з Полацку..."

«Ехала Каляда з Полацку...»

14 студзеня 2016 г. а 15.00 Музей традыцыйнага ручнога ткацтва Паазер'я і фальклорны гурт «Варган» Полацкага дзяржаўнага ўніверсітэта пад кіраўніцтвам Емяльянчык В.А. шчыра запрашаюць на сустрэчу са святам!

Каляды ў музеі сталі ўжо сапраўднай шматгадовай традыцыяй! Кожны год мы запрашаем Вас, дарагія сябры, прыняць удзел у нашым свяце "Ехала Каляда з Полацку...".

Незабыўную атмасферу свята створыць гурт калядоўшчыкаў, якія "самі ідуць і казу вядуць" - як сімвал урадлівасці і дабрабыту. Цыганачка Ганна і мядзведзь Яша будуць варажыць на шчаслівы год, а таксама прадэманструюць жартаўлівае прадстаўленне! Але самае галоўнае - гэта калядныя песні, якія будуць гучаць на працягу ўсяго свята!

А напрыканцы каляднай вечарыны для ўсіх прысутных адбудзецца паказ батлеечнага спектакля "Цар Ірад"!

P.S. Сябры! Не забудзьцеся пра пачастунак для Казы, каб год у вас быў добрым і ўдалым!
Кошт квітка 2 руб.