"Мастакі Случчыны"

У Любанскім музеі народнай славы пачала працаваць часовая экспазіцыя “Мастакі Случчыны” з фондаў Слуцкага краязнаўчага музея,  якая створана у рамках праекта абменных выстаў паміж музеямі Мінскай вобласці. Жыхары горада Слуцка пазнаемяцца з творчасцю Мікуліча С.А., ураджэнца в. Закальное Любанскага раена, заслужанага рбаотніка культруры РФ. А жыхароў нашага горада і раена  запрашаем пазнаеміцца з творчасцю  Садзіна Уладзіміра Сцяпанавіча, прафесійнага мастака, ветэрана Вялікай Айчыннай вайны, заслужанага работніка культуры Беларусі. Садзін У.С. быў выдатным педагогам, ен выхаваў больш за 500 вучняў, многія з якіх  звязалі свой лёс з мастацтвам. На выставе прадстаўлены работы некторых з іх.

Прэзентацыя экспазіцыі адбудзецца   8 мая 2021 г. у 12-00  у музеі па вул. Леніна, 17