На свята Саракі пачастуем наведвальнікаў печанымі птушкамі!

Даражэнькія, 22 сакавіка па народным календары мы адзначаем свята Саракі.

Як кажуць у народзе, "на Саракі дзень з ноччу мераюцца" - менавіта ў дзень вясновага раўнадзенства, лічыцца, пачынае абуджацца зямля ад зімовага сну.

І па традыцыі, на Саракі гаспадыні пяклі пячэнне ці булачкі ў выглядзе птушак.

З гэтай нагоды, 22 сакавіка ў філіяле Веткаўскага музея ўсіх, хто замовіць экскурсію (з экскурсаводам), мы будзем частаваць печанымі птушачкамі!

Галоўная ўмова: загадзя, да 21 сакавіка ўключна, запісацца на экскурсію. Птушачку атрымае кожны ўдзельнік)

Каб запісацца тэлефануйце (з 9:30 да 18:00) +375(232)509698

Дата: 22 сакавіка.

Месца правядзення: філіял Веткаўскага музея, г. Гомель, плошча Леніна, 4 (у парку, за саборам Пятра і Паўла).

Кошт экскурсіі:

• дарослыя - 10 BYN
  • навучэнцы (вну, каледжа, школы) - 5 BYN.

22 марта по народному календарю мы отмечаем праздник Сороки.

Как говорят в народе, «на Сороки день и ночь меряются» — считается, что именно в день весеннего равноденствия земля начинает просыпаться от зимнего сна.

И по традиции, на Сороки хозяйки пекли печенье или булочки в виде птичек.

По этому поводу 22 марта в филиале Ветковского музея всех, кто закажет экскурсию (с экскурсоводом), мы будем угощать печеными птичками!

Главное условие: заранее, до 21 марта включительно, записаться на экскурсию. Птичку получит каждый участник)

Чтобы записаться звоните (с 9:30 до 18:00) +375(232)509698

Дата: 22 марта.

Место проведения: филиал Ветковского музея, г. Гомель, пл. Ленина, 4 (в парке, за собором Петра и Павла).

Стоимость экскурсии:

• взрослые - 10 BYN
  • студенты (вуз, колледж, школа) - 5 BYN.