Выстава аднаго дня «Векавыя дубы Васількова»

27 мая (субота) у 15:00 запрашаем вас у філіял Веткаўскага музея, каб наведаць выставу аднаго дня!

Гэта выстава знакамітага майстра-разьбяра Барыса Міхайлавіча Васількова "Векавыя дубы Васількова".

Барысу Міхайлавічу напярэдадні выставы споўніцца 94 гады! Разьбой па дрэве ён пачаў займацца яшчэ падлеткам. А ўсе экспанаты да гэтай выставы майстар зрабіў у гэтым годзе. Уяўляеце! Чалавек амаль 80 год займаецца любімай справай.

На выставе будзе прадстаўлена чатырнаццаць работ з чорнага дуба, якія накіраваны на яднанне чалавека з сусветам дзікай прыроды, сімвалаў і гаспадаркі. Фантазія майстра накіраваная на тое, каб паказаць – які ён, чорны дуб.

Выставу можна будзе пабачыць толькі 27 мая. Таму не прапусціце.

Самабытны майстар – увасобленая векавая гісторыя – нечаканы мароны дуб.

Пасля ўсе прадстаўленыя работы Барыса Міхайлавіча будуць выстаўленыя на продаж у нашай сувенірнай лаўцы.

Запрашаем на адкрыццё!

Калі: 27.05.2023 у 15:00.
Дзе: г. Гомель, плошча Леніна, 4а (у парку, за саборам Пятра і Паўла).
Уваход вольны!
+375 232 50-96-98

27 мая (суббота) в 15:00 приглашаем вас в филиал Ветковского музея, чтобы посетить выставку одного дня!

Это выставка знаменитого мастера-резчика Бориса Михайловича Василькова "Вековые дубы Василькова".

Борису Михайловичу накануне выставки исполнится 94 года! Резьбой по дереву он начал заниматься еще подростком. А все экспонаты к этой выставке мастер сделал в этом году. Представляете! Человек почти 80 лет занимается любимым делом.

На выставке будет представлено четырнадцать работ из черного дуба, которые направлены на единение человека с миром дикой природы, символов. Фантазия мастера направлена на то, чтобы показать - какой он, черный дуб.

Выставку можно будет увидеть только 27 мая. Поэтому не пропустите.

Самобытный мастер - воплощенная вековая история - неожиданный морёный дуб.

После все представленные работы Бориса Михайловича будут выставлены на продажу в нашей сувенирной лавке.

Приглашаем на открытие!

Когда: 27.05.2023 в 15:00.
Где: г. Гомель, площадь Ленина, 4а (в парке, за собором Петра и Павла).
Вход свободный!
+375 232 50-96-98