Спіс удзельнікаў і схема размяшчэння

1. г. Мінск

1.1. Установа «Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь»

1.2.Установа «Дзяржаўны музей гісторыі беларускай літаратуры»

1.3. Установа « Дзяржаўны літаратурны музей Янкі Купалы»

1.4. Беларускі дзяржаўны музей архітэктуры і побыту.

1.5. Установа «Беларускі дзяржаўны музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны»

1.6. Дзяржаўная ўстанова «Мемарыяльны комплекс «Брэсцкая крэпасць-герой»

1.7. Навукова-даследчая и асветная ўстанова «Нацыянальны Полацкі гісторыка -культурны музей-запаведнік»

1.8. Установа «Нацыянальны гістарычны музей Рэспублікі Беларусь»

1.9. Дзяржаўная установа «Музей гісторыі горада Мінска»

1.10.Установа «Дзяржаўны літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа»

 

2. Мінская вобласць

2.1. Дзяржаўная ўстанова «Нясвіжскі гісторыка-краязнаўчы музей»

2.2. Дзяржаўная ўстанова культуры «Салігорскі краязнаўчы музей»

2.3. Дзяржаўная ўстанова «Старадарожскі гісторыка-этнаграфічны музей»

2.4. Дзяржаўная ўстанова « Чэрвеньскі раённы краеязнаўчы музей»

2.5. Дзяржаўная ўстанова «Мінскі абласны краязнаўчы музей»

2.6. Дзяржаўная ўстанова «Любанскі музей народнай славы»

2.7. Дзяржаўная ўстанова культуры «Лагойскі гісторыка-краязнаўчы музей імя Канстанціна і Яўстафія Тышкевічаў»

2.8. Дзяржаўная ўстанова «Івянецкі музей традыцыйнай культуры»

2.9. Дзяржаўная ўстанова «Музей гісторыі Клеччыны»

2.10. Дзяржаўная ўстанова «Вілейскі краязнаўчы музей»

2.11. Дзяржаўная ўстанова «Валожынскі краязнаўчы музей»

2.12. Дзяржаўная ўстанова культуры «Жодзінскі краязнаўчы музей»

2.13. Дзяржаўная ўстанова «Гісторыка-культурны музей-запаведнік «Заслаўе»

2.14. Дзяржаўная ўстанова « Барысаўскі аб’яднаны музей»

2.15. Дзяржаўная ўстанова «Дзяржаўны мемарыяльны комплекс «Хатынь»

2.16. Дзяржаўная ўстанова «Нацыянальны гісторыка-культурны музей-запаведнік «Нясвіж»

 

3.Брэсцкая вобласць

3.1. Дзяржаўная ўстанова культуры «Брэсцкі абласны краязнаўчы музей»

3.2. Дзяржаўная ўстанова культуры «Музей народнай творчасці «Бездзежскі фартушок»

3.3. Установа культуры «Бярозаўскі гісторыка-краязнаўчы музей»

3.4. Установа культуры «Ганцавіцкі раённы краязнаўчы музей»

3.5. Установа культуры «Кобрынскі ваенна-гістарычны музей імя А.В. Суворава»

3.6. Дзяржаўная установа культуры «Мемарыяльны музей-сядзіба імя Т. Касцюшкі»

3.7. Дзяржаўная ўстанова культуры «Лунінецкі раённы краязнаўчы музей»

3.8. Дзяржаўная ўстанова культуры «Музей гісторыі горада Брэста»

3.9. Дзяржаўная ўстанова культуры «Раённы музейны комплекс імя Напалеона Орды»

3.10. Дзяржаўная ўстанова культуры «Ружанскі дварцовы комплекс рода Сапег»

3.11. Дзяржаўная ўстанова культуры «Гісторыка-мемарыяльны музей» «Сядзіба Нямцэвічаў»

3.12. Установа культуры «Столінскі раённы краязнаўчы музей»

3.13. Дзяржаўная ўстанова культуры «Івацевіцкі гісторыка-краязнаўчы музей»

3.14. Установа культуры «Баранавіцкі краязнаўчы музей»

3.15. Дзяржаўная ўстанова культуры «Жабінкаўскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей»

3.16. Дзяржаўная ўстанова культуры «Музей-сядзіба "Пружанскі палацык»

3.17. Дзяржаўная ўстанова культуры «Ваенна-гістарычны музей імя Д. К Удовікава"

3.18. Дзяржаўная ўстанова «Музей Беларускага Палесся»

3.19. Дзяржаўная ўстанова культуры «Мотальскі музей народнай творчасці»

 

4. Гомельская область

4.1. Дзяржаўная гісторыка-культурная ўстанова «Гомельскі палацава-паркавы ансамбль»

4.2.Установа «Гомельскі абласны музей ваеннай славы»

4.3.Дзяржаўная ўстанова «Музей гісторыі горада Гомеля»

4.4. Дзяржаўная ўстанова культуры «Брагінскі гістарычны музей з карціннай галерэяй»

4.5.Дзяржаўная ўстанова культуры «Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый імя Ф.Р.Шклярава»

4.6.Установа «Добрушскі раённы краязначы музей»

4.7.Дзяржаўная ўстанова культуры «Краязнаўчы музей горада Ельска»

4.8. Дзяржаўная ўстанова культуры «Жлобінскі гісторыка-краязнаўчы музей»

4.9.Дзяржаўная ўстанова культуры «Калінкавіцкі краязнаўчы музей»

4.10. Дзяржаўная ўстанова культуры «Кармянскі раённы мемарыяльны музей імя П.М. Лепяшынскага»

4.11.Дзяржаўная ўстанова «Лельчыцкі раённы краязнаўчы музей»

4.12.Дзяржаўная ўстанова культуры « Музей бітвы за Днепр»

4.13. Дзяржаўная ўстанова культуры «Мазырскі аб’яднаны краязнаўчы музей»

4.14. Дзяржаўная ўстанова культуры «Нараўлянскі гісторыка-этнаграфічны музей»

4.15. Дзяржаўная ўстанова культуры «Цэнтр гісторыі і культуры Кастрычніцкага раёна»

4.16.Установа культуры «Рэчыцкі краязнаўчы музей»

4.17. Дзяржаўная ўстанова культуры «Рагачоўскі музей Народная Славы»

4.18. Дзяржаўная ўстанова культурыі «Светлагорскі гісторыка-краязнаўчы музей»

4.19. Дзяржаўная ўстанова культуры «Светлагорская карцінная галерэя «Традыцыя» імя Германа Пранішнікава»

4.20. Дзяржаўная ўстанова культуры «Тураўскі краязнаўчы музей»

4.21.Дзяржаўная ўстанова культуры «Хойнікскі раённы краязнаўчы музей»

4.22. Дзяржаўная ўстанова культуры «Чачэрскі гісторыка-этнаграфічны музей»

4.23. Дзяржаўная ўстанова «Гомельскі гісторыка-краязнаўчы музей»

 

5.Магілёўская вобласць

5.1.Дзяржаўная ўстанова культуры «Гістарычны музей г. Крычава»

5.2.Установа культуры «Клічаўскі краязнаўчы музей»

5.3.Установа культуры «Бялыніцкі раённы мастацкі музей імя В.К.Бялыніцкага-Бірулі»

5.4.Дзяржаўная ўстанова культуры «Бабруйскі мастацкі музей» 5.5.Установа культуры «Музей гісторыі Магілёва»

5.6.Дзяржаўная ўстанова культуры «Краснапольскі раённы гісторыка-этнаграфічны музей»

5.7.Установа культуры «Магілёўскі абласны крязнаўчы музей ім. Е.Р. Раманава»

5.8.Дзяржаўная ўстанова культуры «Хоцімскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей»

5.9.Установа культуры «Шклоўскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей»

5.10.Установа культуры «Асіповіцкі раённы гісторыка-краязнаўчы музей»

5.11.Установа культуры «Чэрыкаўскі гісторыка-краязнаўчы музей»

5.12.Установа культуры «Чавускі раённы гісторыка-краязнаўчы музей»

5.13. Дзяржаўная ўстанова культуры «Быхаўскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей»

5.14. Дзяржаўная ўстанова культуры «Горацкі раённы гісторыка-этнаграфічны музей»

5.15. Установа культуры «Клімавіцкі раённы краязнаўчы музей»

5.16. Дзяржаўная ўстанова культуры «Дрыбінскі раённы гісторыка-этнаграфічны музей»

5.17. Установа культуры «Мсціслаўскі раённы гісторыка-археалагічны музей»

5.18. Установа культуры «Магілёўскі абласны мастацкі музей імя П.В.Масленікава»

5.19. Установа культуры «Касцюковіцкі краязнаўчы музей»

5.20. Дзяржаўная ўстанова «Круглянскі раёны гісторыка-краязнаўчы музей»

5.21. Установа культуры «Бабруйскі краязнаўчы музей»

 

6.Віцебская вобласць

6.1. Дзяржаўная ўстанова «Бягомльскі музей народнай славы»

6.3. Установа культуры «Віцебскі абласны краязнаўчы музей»

6.4. Дзяржаўная ўстанова культуры «Глыбоцкі гісторыка-этнаграфічны музей»

6.5. Установа культуры «Віцебскі абласны музей Героя Савецкага Саюза М.Ф. Шмырова»

6.6. Установа культуры «Музейны комплекс гісторыі і культуры Аршаншчыны»

6.7. Установа культуры «Музей гісторыі і культуры г. Наваполацка»

6.8. Дзяржаўная ўстанова культуры «Сенненскі гісторыка-краязнаўчы музей»

 

7. Гродзенская вобласць

7.1.Установа «Музей «Замкавы комплекс «Мір»

7.2. Установа культуры «Ашмянскі краязнаўчы музей імя Ф.К. Багушэвіча»

7.3. Установа культуры «Ваўкавыскі ваенна-гістарычны музей імя П. Багараціёна»

7.4.Установа культуры «Гродзенскі дзяржаўны музейй гісторыі рэлігіі»

7.5. Установа культуры «Гудзевіцкі дзяржаўны літаратурна-краязнаўчы музей»

7.6. Установа культуры «Гродзенскі дзяржаўны гісторыка-археалагічны музей»

7.7. Дзяржаўная ўстанова «Лідскі гісторыка-мастацкі музей»

7.8. Установа культуры «Мастоўскі дзяржаўны музей «Лес і чалавек»

7.9. Дзяржаўная гісторыка-культурная ўстанова «Музей-сядзіба М.К. Агінскага»

7.10. Дзяржаўная ўстанова «Музей Ваверкі ў Вялікай Бераставіцы»

7.11. Дзяржаўная ўстанова культуры «Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр», філіял Сапоцкінскі культурна-турыстычны цэнтр

(Музей пісанкі)

7.12. Установа культуры «Смаргонскі гісторыка-краязнаўчы музей»

 

9. Установы адукацы

9.1. Музей вайны ў Афганістане ДУА «Сярэдняя школа №13 г. Брэста імя В.І. Хована»

9.2. Літаратурна-краязнаўчы музей ДУА «Дастоеўская сярэдняя школа ім. Ф.М. Дастаеўскага» Іванаўскага раёна

9.3. Палітэхнічны музей дзяржаўнай ўстановы адукацыі «СШ №30 г. Гомеля»

9.4. Музей баявой славы дзяржаўнай ўстановы адукацыі «СШ №83 г. Мінска імя Г.К. Жукава»

9.5. Комплексны краязнаўчы музей дзяржаўнай ўстановы адукацыі «Дараганўскі вучэбна педагагічны комплекс»

9.6. Народны гісторыка-краязнаўчы музей ДУА «Міёрская СШ №3 імя ГСС Я.А. Тамко»

9.7. Музей гісторыі адукацыі Шчучыншчыны ДУА «Гімназія г. Шчучына»

9.8. Народны гістарычны музей станаўлення і развіцця школы-інтэранта УА «Уздзенская дзярж. Сан. Шк-інт.»