Аб праекце

Партал "Музеі Беларусі" - адзіны рэсурс у інтэрнэце, які ўтрымоўвае інфармацыю аб усіх музеях Беларусі.

Мэта праекту: прапаганда культурнай спадчыны Беларусі і інстытутаў захоўвання і вывучэння культурнай спадчыны.

Партал "Музеі Беларусі" з'яўляецца праектам Нацыянальнага Полацкага гісторыка-культурнага музея-запаведніка. Распрацаваны супрацоўнікамі навукова-інфармацыйнага аддзела Нацыянальнага Полацкага гісторыка-культурнага музея-запаведніка.

Звязацца з адміністрацыяй партала вы можаце на старонцы Кантактныя дадзеныя

Узнагароды:

Першае месца ў конкурсе «Інтэрнет-прэмія «ТІБО-2009» у намінацыі «Культура і мастацтва»
Iнфармацыя аб уручэннi, Спiс усiх намiнантаў

Партал "Музеі Беларсуи" у конкурсе "Прэмія Рунэту 2009" увайшоў у спіс 10 праектаў-лідэраў у намінацыі "Рунэт ЗА межамі .RU"
Спіс намінантаў і лаўрэатаў

Афіцыйны сайт Нацыянальнага Полацкага гісторыка-культурнага музея-запаведніка (polotsk.museum.by), створаны на базе партала Museum.by, заняў другое месца ў конкурсе «Інтэрнэт-прэмія «TIBO-2010» у намінацыі «Культура і мастацтва».
Інфармацыя аб ўручэнні

Партал "Музеі Беларсуи" стаў фіналістам XI Усерасійскага інтэрнэт конкурсу «Залаты сайт» і заняў другое месца ў Чэмпіянаце «Залатога сайта» у намінацыі «Музеі, бібліятэкі, архівы, галерэі».
Інфармацыя аб конкурсе і спіс пераможцаў

Афіцыйны сайт Ганцавіцкага раённага краязнаўчага музея (http://gantsevichi.museum.by) заняў 3 месца ў конкурсе «Інтэрнэт-прэмія «TIBO-2011» у намінацыі «Культура і мастацтва».
Інфармацыя аб ўручэнні